26 czerwca 2017   20:03

wróć na stronę aktualności VIII Waryński Cup

W sobotę 24.06 na boisku przy ulicy Sadowej została rozegrana kolejna, już VIII edycja Waryński Cup. Turniej był organizowany przez osiedlową drużyna futsalu Fasberg Gliwice oraz Radę Osiedla Stare Gliwice. W rywalizacji o puchar stanęło 12 zespołów. Były to drużyny z osiedla oraz spoza. W tym roku gościliśmy drużyny z Łabęd, Zabrza oraz Czechowic. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy, w każdej po 4 zespoły.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyła się drużyna Pryzmatu Zabrze oraz Markoru – drużyna złożona z mieszkańców osiedla. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2. Karne lepiej wykonywali goście i to oni zdobyli brązowe medale.

W wielkim finale Fasberg Gliwice (osiedle Waryńskiego) zagrał z grupowym rywalem ZF TRW Gliwice. Tym razem goście po bramce Kluzka wyszli na prowadzenie. Fasberg gonił wynik całe spotkanie. Na 30 sekund przed końcem spotkania strzał z dalekiej odległości oddał Maciej Małek i wyrównał wynik. Niestety w rzutach karnych zawodnicy ZF TRW zachowali zimną krew i zwyciężyli 2-0, sprawiając, że w tym roku Puchar Waryńskiego nie pozostał na osiedlu.

Statuetkę króla strzelców otrzymał zawodnik Pryzmatu Zabrze – Daniel Rakowiecki. Natomiast najlepszego bramkarza zawodnik ZF TRW.

Po raz kolejny turniej można uznać za wielki sukces, turniej pokazał, że na naszym osiedlu nadal gra się w piłkę. Drużyny, które znalazły się na podium, otrzymały pamiątkowe puchary, medale oraz piłki. Dodatkowo wygrana drużyna otrzymała zaproszenie na pizzę do Restauracji Trattoria Castello.


Witaj na stronie Rady Dzielnicy Stare Gliwice!

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi działami oraz kontaktu z nami.

©2023 Rada Dzielnicy Stare Gliwice