29 sierpnia 2018   15:07

wróć na stronę aktualności STREET WORKOUT zamiast Placu Zabaw

W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi małej ilości jak i ubogiego wyposażenia Placów Zabaw informujmy, że Rada Osiedla podejmuje liczne działania aby zmienić powyższą sytuację i tak :

W roku 2018 Rada Osiedla złożyła wniosek na budowę nowego Placu Zabaw na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Stare Gliwice. Niestety wniosek został zaopiniowany negatywnie przez MZUK  cytuję :

„Według przyjętego jednolitego podejścia do rozpatrywania wniosków nie spełnia on warunku odległości od najbliższego obiektu o tym samym przeznaczeniu, w przypadku placu zabaw jest to 1 km. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się spółdzielczy plac zabaw, ponadto w niedalekiej odległości znajduje się przyszkolny plac zabaw SP 27 – 150 m, oraz plac zabaw przy ul. Turkusowej (dawna Ociepki)/Koralowej (dawna Targosza) – 400 m.”

W roku 2018 pomimo wielokrotnych spotkań i uzgodnień dotyczących wybudowania w pierwszym etapie w ramach zadania z BO (2017) -Strefa Relaksu Placu Zabaw przekazana nam w dniu 13.08.2018 r. decyzja jest również negatywna i niestety nie  powstanie planowany Plac Zabaw przy ul. Sadowej. Zamiennie zostanie wybudowany Street Workout  pomimo sprzeciwu Zarządu Rady Osiedla.

Informujemy również,  że koszty projektu wyniosły 21’894 zł brutto, a więc do dyspozycji z BO (2017) na poczet inwestycji pozostało 163’106 zł brutto co wg decyzji MZUK uniemożliwia budowę Placu Zabaw ze względu na zbyt skromny budżet.

Dodatkowo informujemy, że zarządcy terenów np. Spółdzielnia Mieszkaniowa, Wspólnoty  mogą ubiegać się corocznie o doposażenie istniejących Placów Zabaw wnioskując w tej sprawie do MZUK w konkursach (wiosennych i jesiennych ).

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.


Witaj na stronie Rady Dzielnicy Stare Gliwice!

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi działami oraz kontaktu z nami.

©2023 Rada Dzielnicy Stare Gliwice