16 maja 2018   18:34

wróć na stronę aktualności Place Zabaw – Informacja dla mieszkańców

W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi małej ilości jak i ubogiego wyposażenia Placów Zabaw informuję, że Rada Osiedla podejmuje liczne działania aby zmienić powyższą sytuację i tak :

w roku 2018 zostanie wybudowany Nowy Plac Zabaw przy ul. Sadowej (Etap 1 – realizacja zadania w ramach wnioski z Budżetu Obywatelskiego z roku 2017). Poniżej do wglądu wstępna koncepcja. Projekt docelowy jest na etapie uzgodnień w załączeniu pismo RO w tej sprawie i odpowiedzi Inwestora.

W roku 2018 Rada Osiedla złożyła wniosek na budowę nowego Placu Zabaw na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Stare Gliwice. Niestety wniosek został zaopiniowany przez UM negatywnie cytuję :

„Według przyjętego jednolitego podejścia do rozpatrywania wniosków nie spełnia on warunku odległości od najbliższego obiektu o tym samym przeznaczeniu, w przypadku placu zabaw jest to 1 km. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się spółdzielczy plac zabaw, ponadto w niedalekiej odległości znajduje się przyszkolny plac zabaw SP 27 – 150 m, oraz plac zabaw przy ul. Turkusowej (dawna Ociepki)/Koralowej (dawna Targosza) – 400 m.”

Poniżej złożony wniosek do BO oraz wizualizacja:

Jednocześnie wyjaśniamy, że mieszkańcy w sprawie budowy nowych placów zabaw lub doposażenia istniejących usytuowanych na terenach będących w gestii Wspólnot Mieszkaniowych, Spółdzielni Mieszkaniowej, TBS itd., mogą jako członkowie wnioskować bezpośrednio do zarządców i właścicieli danego terenu, na których w/w Place Zabaw są usytuowane. Państwo jako członkowie mają bezpośredni wpływ na realizowane inwestycje/remonty w ramach funduszu celowego, finansowanego z dokonywanych przez Państwa opłat. 

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice


Witaj na stronie Rady Dzielnicy Stare Gliwice!

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi działami oraz kontaktu z nami.

©2023 Rada Dzielnicy Stare Gliwice