21 marca 2019   12:07

wróć na stronę aktualności Gliwicki Budżet Obywatelski 2020

Od 18 marca do 1 kwietnia 2019 roku gliwiczanie mogą zgłaszać wnioski do Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W tym roku można składać wnioski na projekty ogólnomiejskie oraz na projekty dotyczące jednostek pomocniczych (zmiana nazw „osiedla” na „dzielnice”).

Zgłaszane projekty inwestycyjne i remontowe mogą dotyczyć wyłącznie nieruchomości będących własnością miasta Gliwice i pozostających w jego władaniu. Do zgłaszania projektów ogólnomiejskich uprawnieni są mieszkańcy Gliwic i wymagana lista z podpisami min. 150 mieszkańców. Do zgłaszania projektów dzielnicowych uprawnieni są mieszkańcy poszczególnych dzielnic i nie jest wymagana lista z podpisami mieszkańców. Każdy uprawniony do głosowania może oddać maksymalnie dwa głosy, z czego jeden na projekt ogólnomiejski i jeden na projekt w dowolnej dzielnicy.

Na projekt ogólnomiejski zaplanowano kwotę 400’000 PLN, a na projekt dla naszej Dzielnicy Stare Gliwice przewidziana jest kwota 243’000 PLN. Dodatkowe środki można pozyskać z puli dla tzw. aktywnych przy minimalnej liczbie głosów 653.

Zachęcam mieszkańców do składania wniosków w szczególności osoby młode, zgłaszające potrzeby inwestycji w place zabaw, czy inne zajęcia sportowe związane z najmłodszym pokoleniem naszego osiedla. Każdy z Państwa może bez żadnej listy poparcia zgłosić własny projekt.

Szczegóły i zasady opisane są w uchwale RM -> kliknij aby się zapoznać oraz Zarządzeniu -> kliknij aby się zapoznać.

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.


Witaj na stronie Rady Dzielnicy Stare Gliwice!

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi działami oraz kontaktu z nami.

©2023 Rada Dzielnicy Stare Gliwice