4 czerwca 2018   17:20

wróć na stronę aktualności Budżet Obywatelski – Głosowanie od 4 do 25 czerwca

Prezydent Gliwic ogłosił ostateczną listę zadań zakwalifikowanych do głosowania w ramach procedury budżetu obywatelskiego, prowadzonej w 2018 roku. Poniżej przedstawiam wybrane przez mieszkańców naszego Osiedla zadania, które zostały zakwalifikowane do głosowania w 2018 roku na łączną kwotę 861’300 PLN.

Lista załącznik pdf

Dla naszego Osiedla przewidziano kwotę 247’913 PLN stąd prośba do mieszkańców o  wysoką aktywność tak abyśmy mogli otrzymać dodatkową kwotę z puli dla aktywnych osiedli, która pozwoli nam na pozyskanie dodatkowych środków finansowych, a tym samym na realizacje większej ilości zadań. W ubiegłym roku zajęliśmy drugie miejsce w rankingu najbardziej aktywnych Osiedli co pozwoliło nam na realizacje wszystkich zgłoszonych zadań w ramach BO 2017. Mam nadzieję, ze w tym roku będziemy na pierwszym miejscu.

Głosowanie przeprowadzone zostanie od 4 do 25 czerwca. Będzie mógł głosować każdy mieszkaniec Gliwic (czyli osoba, która przebywa w mieście z zamiarem stałego pobytu) w wieku 16+, w tym osoby, które w 2018 roku ukończą 16. rok życia. Oddanie głosu na zadanie z jednej osiedlowej listy zadań wyklucza możliwość oddania ważnego  głosu na zadanie z innej osiedlowej listy zadań!

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.


Witaj na stronie Rady Dzielnicy Stare Gliwice!

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi działami oraz kontaktu z nami.

©2023 Rada Dzielnicy Stare Gliwice