3 grudnia 2018   16:14

Zaproszenie na Wigilię dla Seniorów Naszego Osiedla

W imieniu Rady Osiedla Stare Gliwice i Klubu Seniora AS działającego przy Radzie Osiedla mam przyjemność zaprosić Seniorów mieszkających na naszym osiedlu na uroczystą Wigilię. Przyjęcie Wigilijne odbędzie się w dniu 12.12.2018 r. (środa) w Restauracji Spichlerz w godzinach od 17.00 do 22.00. Zapisy na Wigilię prowadzi Koordynator RO ds. Seniorów pod numerem 504 660 020. Zapisy prowadzone będą do 07.12.2018 r., ilość miejsc ograniczona (max 60 osób). Spotkanie ma charakter otwarty. Zarząd RO Stare Gliwice podjął uchwałę dotyczącą dofinansowania ww. imprezy w kwocie 50% usługi cateringowej.

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.

28 listopada 2018   19:29

Informacja dla mieszkańców – Nowe przepisy dla właścicieli psów

Od 15 listopada obowiązują nowe przepisy, wprowadzające wysokie kary za wyprowadzanie psów bez smyczy i kagańca na terenach publicznie dostępnych. Teraz, właściciele mogą zapłacić nawet do 5 tys. złotych kary. Jeżeli pies nie będzie należał do tzw. rasy agresywnej (m.in. pitbulli, buldogów amerykańskich, rottweilerów, owczarków kaukaskich), grzywna wyniesie 1000 złotych.

Nowelizacja ustawy jest spowodowana zwiększoną liczbą ataków groźnych psów na ludzi, zwłaszcza dzieci, w ostatnich miesiącach. Sytuacje takie wynikały przede wszystkim z braku wyobraźni właścicieli, którzy puszczali swoje psy bez smyczy, czy kagańca.

Jednocześnie w odpowiedzi na zgłoszenia właścicieli psów Zarząd Rady Osiedla wystosował wniosek do MZUK o wydzielenie na terenie naszego osiedla tzw. wybiegu dla psów.

Kliknij, aby poznać szczegóły.

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice

15 listopada 2018   11:48

Modernizacja przystanku przy ul. Łabędzkiej – informacja dla mieszkańców

W październiku 2017 roku Zarząd Osiedla Stare Gliwice złożył wniosek do Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych w sprawie rozwiązania problemu mieszkańców oczekujących na autobusy komunikacji miejskiej na przystanku przy ul. Łabędzkiej w pobliżu Tesco. Podjęte skuteczne działania doczekały się realizacji i obecnie mieszkańcy będą mogli oczekiwać na autobusy w większym komforcie siedząc na ławeczce i pod zadaszeniem.

Przystanek przed modernizacją –kliknij tutaj…

Przystanek po modernizacji –kliknij tutaj…

Danuta Gąsior –Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice

7 listopada 2018   13:34

Budżet Obywatelski 2017 – zadanie inwestycyjne w Parku Szwajcaria

W dniu 07.11.2018 r. zostało odebrane w ramach Budżetu obywatelskiego z roku 2017 przedostatnie zadanie inwestycyjne – siłownia na wolnym powietrzu w Parku Szwajcaria. Odbioru w/w inwestycji dokonały:  Wiceprzewodnicząca Zarządu Pani Bogusława Paska Różańska oraz Członek RO Pani Teresa Szczęśniak. Na powyższe zadanie w roku 2017 głosowało ponad 700 mieszkańców za co serdecznie dziękuję aktywnym mieszkańcom naszego osiedla.
W tym roku nastąpi jeszcze odbiór ostatniej inwestycji tj. Street Workout, który powstanie przy ul. Sadowej. Zadanie to jest ostatnią inwestycją realizowaną z puli dla aktywnych osiedli w ramach BO 2017 r. Przypomnę, że w roku 2017 uzyskaliśmy 2-gie miejsce w rankingu co pozwoliło nam pozyskać dodatkowe środki w kwocie 180’000 zł. Niestety w roku bieżącym aktywność mieszkańców była mniejsza i uzyskaliśmy 3-cie miejsce co nie pozwoliło na pozyskanie środków na dalszą rozbudowę Strefy Relaksu. Zamiennie z puli dla aktywnych w roku 2018 w kwocie 105’000 zł będą realizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne.

Danuta Gąsior –Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice

5 listopada 2018   13:20

II GLIWICKIE FORUM ŁAWNICZE- I Ty możesz zostać ławnikiem.

„TEMIDA BLIŻEJ SPOŁECZEŃSTWA”.
Projekt realizowany i dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta.

Śląski Oddział Stowarzyszenia Krajowa Rada Sędziów Społecznych zaprasza na spotkanie dnia 28.11.2018 o godz. 17.30 Gliwice ul. Rubinowa 16A.

Tematy spotkania:

 • ławnik w sądzie,
 • zadania,
 • uprawnienia.

Chcesz poznać obowiązki ławnika? Przyjdź, posłuchaj, zapytaj.

Wiedzą i doświadczeniem podzielą się ławnicy.

 

31 października 2018   13:31

Gliwiczanin bez barier 2018!

Na ostatnim zebraniu Zarządu Rady Osiedla podjęto inicjatywę o promowaniu aktywnych i zasłużonych mieszkańców naszego osiedla i uzdolnionej młodzieży.

W związku z powyższym informujemy o ogłoszonym konkursie ,,Gliwiczanin bez barier 2018“, w którym uczestniczy mieszkanka naszego osiedla Pani Alicja Śledź, obecnie Przewodnicząca Gliwickiego Stowarzyszenia Amazonek .

Do 5 listopada można, a nawet trzeba oddać głos na stronie  Gliwice.eu na jej kandydaturę  i kliknąć w baner „GŁOSUJ”.

Ważne, aby na dole strony wpisać swój adres e-mail, bo to na niego zostanie wysłany link aktywacyjny, którego kliknięcie umożliwi oddanie ważnego głosu.

Danuta Gąsior –Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice

25 października 2018   15:56

Podziękowania !

Szanowni Państwo!

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy w tegorocznych wyborach samorządowych obdarzyli mnie swoim zaufaniem i oddali swój głos na moją osobę.

Jestem bardzo zadowolona z osiągniętego wyniku pomimo tego, iż nie zdobyłam mandatu radnej do Rady Miasta.

Danuta Gąsior –Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice

19 października 2018   14:53

Październikowe spotkania ze specjalistami

„Gliwicki Dzień dla Zdrowia” to dokonała okazja by skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji i spotkań o tematyce medycznej. Doskonała, ale nie jedyna! Wiedzę na temat zdrowia będzie można również poszerzyć, słuchając prelekcji, które zaplanowano na 20, 22 i 24 października.

20 października godz. 14:00 (sobota)
dr n. med. Piotr Sołtysiak
Bezpieczna diagnostyka w najczęstszych urazach wieku dziecięcego połączona z prezentacją możliwości diagnostycznych USG oraz zastosowaniu nowych technologii w USG

22.10.2018 r. godz. 17:00 (poniedziałek)
lek. med. Katarzyna Zdonek
Choroby gastrologiczne ze szczególnym uwzględnieniem choroby wrzodowej  i refluksu

24.10.2018 r. godz. 17:00 (środa)
lek. med. Małgorzata Błońska – Zyber
Choroby diabetologiczne ze szczególnym uwzględnieniem  cukrzycy połączone z badaniem poziomu cukru

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie: https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/pazdziernikowe-spotkania-ze-specjalistami

Urząd Miejski Gliwice

19 października 2018   14:51

Warsztat: „Energia dla Seniora” – 13 LISTOPADA 2018 (wtorek)

Miejski Rzecznik Konsumentów w Gliwicach zaprasza na warsztat w ramach akcji Rzecznika Praw Klienta, TAURON Polska Energia S.A. „Energia dla Seniora„. Inicjatywa jest odpowiedzią na aktualne potrzeby klientów, ze względu na nasilone działania nieuczciwych sprzedawców energii.

Przyłącz się do grona świadomych Klientów. Przyjdź na warsztaty „Energia dla Seniora”.

 • Poznasz swoje prawa na rynku energii
 • Dowiesz się, jak nie dać się oszukać przy podpisywaniu umowy
 • Skonsultujesz się z ekspertem, który odpowie na Twoje pytania

Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filia nr 1, Czytelnia Prasy, Pl. Inwalidów Wojennych 3 w dniu 13 listopada 2018 r. od godziny 10.00 do 12.00.

Miejski Rzecznik Konsumentów w Gliwicach

Anna Nidzińska

11 października 2018   14:58

Kurs komputerowy dla Seniorów

W ramach zadania z Budżetu Obywatelskiego, na które mieszkańcy głosowali w 2017 roku będzie prowadzony kurs komputerowy dla Seniorów naszego osiedla. Zainteresowanych mieszkańców,  zapraszamy na zajęcia organizowane przez organizatora „Sukces edukacja Małgorzata Wywiał”. Zajęcia będą prowadzone w Szkole Podstawowej nr 27 dwa razy w tygodniu w trzech grupach po 10 osób:

– grupa I od godz. 16.00 do 17.00

– grupa II  od godz. 17.00 do 18.00

– grupa III od godz. 18.00 do 19.00

Zajęcia rozpoczynają się w dniu 18-19.10.2018 r. (czw+pt). W kolejnych tygodniach natomiast prowadzone będą w każdy wtorek i czwartek. Kurs zakończy się w połowie grudnia 2018 r.

Zapisy prowadzi z ramienia Rady Osiedla koordynator ds. Klubu Seniora AS działającego przy RO  pod numerem tel. 504-660-020

Danuta Gąsior –Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice
25 września 2018   08:15

Przywłaszczenie mienia będącego w gestii RO c.d. – Informacja dla mieszkańców.

Jak wcześniej Państwa informowaliśmy obecny Zarząd RO złożył w ubiegłym roku  wniosek  do Prokuratury  w sprawie przywłaszczonego mienia publicznego o łącznej wartości 7’654.79 PLN obejmującego :

– zestaw nagłośnieniowy,

– aparat fotograficzny,

– laptop,

– mikrofon ze wzmacniaczem,

– mikrofony bezprzewodowe.

W wyniku dochodzenia prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Gliwice odzyskano  zestaw nagłośnieniowy. W zakresie sprzętu, którego nie odzyskano zostało wszczęte odrębne postępowanie przeciwko Panu Andrzejowi U. byłemu Przewodniczącemu Zarządu Osiedla.
Do Sądu Rejonowego w Gliwicach Urząd Gminy złożył pozew cywilny o zapłatę równowartości utraconego mienia.

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.

20 września 2018   08:57

Remont ul. Sadowej – informacja dla mieszkańców.

Rozpoczął się długo oczekiwany remont ul. Sadowej. W dniu 15.01.2018 r. Zarząd Rady Osiedla w imieniu mieszkańców złożył wniosek o remont i poszerzenie ul. Sadowej. Jak można to zobaczyć „gołym okiem” działania Rady Osiedla okazały się skuteczne.

W załączeniu złożony wniosek – > kliknij aby się zapoznać.

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.

19 września 2018   15:22

Festyn, Festyn i po Festynie

W dniu 15.09.2018 r. odbył się tegoroczny Festyn z okazji 800–lecia Starych Gliwic na tę okoliczność chciałabym  podziękować za wsparcie organizacyjne, pozyskiwanie sponsorów oraz poświęcony czas Członkom Rady Osiedla tj. Panu Stanisławowi Kristmanowi,  Pani Bogusławie Paska –Różańskiej, Pani Teresie Głuszczyszyn, Pani  Teresie Szczęśniak, Pani Danucie Łagiewce,  Panu Jackowi Mikulskiemu oraz pozostałym osobom, które wsparły nas organizacyjnie podczas tegorocznego festynu.

Serdeczne podziękowania za przyjęcie zaproszenia i obecność na festynie dla honorowych  gości tj.:

 • Pani Eleonory Sikory najstarszej 102-letniej mieszkanki osiedla;
 • Pani dr Elżbiety Borkowskiej współautorki książki o Starych Gliwicach;
 • Pana Zbigniewa Kazimierza Ostrowskiego kombatanta i osobie represjonowanej.

Dziękuję za wsparcie finansowe i rzeczowe, które pozyskaliśmy od sponsorów tj.:

SM Stare Gliwice, Parafia Św. Gerarda, Stowarzyszenie Czyste Gliwice, Nest Bank oddz. Gliwice,  Agum Pol Sp. z o. o. Gliwice, Skoda Serwis Gliwice, Mat Bud Gliwice, RehaMedica  Gliwice, Sklep Wiejska Zagroda na naszym osiedlu.

Dziękuję również wszystkim pozostałym uczestnikom prowadzącym nieodpłatne pokazy i zabawy podczas festynu.

Miło było słyszeć pozytywne opinie przekazywane przez mieszkańców, którzy twierdzili, że był to najlepszy Festyn od 4 lat zorganizowany na terenie miasta Gliwice.

Nie wszyscy jednak wywiązali się z podjętych zobowiązań:

 • Stowarzyszenie GTW nie zorganizowało rozgrywek sportowych na boisku przy ul. Sadowej,
 • Przewodniczący Rady Miasta pomimo wcześniejszej deklaracji nie przekazał dyplomów gratulacyjnych dla zasłużonych mieszkańców naszego osiedla.

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.

14 września 2018   12:54

Festyn z okazji 800-lecia Starych Gliwic!

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta

Rada Osiedla Stare Gliwice ma przyjemność zaprosić mieszkańców na Festyn z okazji 800-lecia Starych Gliwic, który odbędzie się w dniu 15.09.2018 r. (sobota) od godz. 14.00 do 22.00 na placu przy NZOZ Euromedical. Festyn osiedlowy z okazji 800-lecia Starych Gliwic.
Oprawa muzyczno-artystyczna została powierzona Agencji Artystycznej „Wit-Wit” skupiającej profesjonalnych muzyków, aktorów, tancerzy i konferansjerów, a konsumpcję w trakcie festynu zapewni P.H.U. Śląska Sztuba.

Plan festynu :

– 14.00 Oficjalne rozpoczęcie, przywitanie zaproszonych gości.
– Wręczenie dyplomów dla zasłużonych mieszkańców naszego Osiedla.
– Wręczenie `nagród dla uczestników konkursów sportowych.
– Występ dzieci ze szkoły (widowisko historyczne).
– Bajka muzyczna pt. „Przygody Pipi”.
– Prezentacja grupy tanecznej Formacja STARS(hip hop), piosenki z musicalu „101 Dalmatyńczyków”,  piosenki z musicalu „Grease”.
– Koncert zespołu „EFEKT”(polska piosenka biesiadno-estradowa).
– Krótki zarys historii Osiedla przedstawiony przez Panią dr Elżbietę Borkowską.
– Wręczenie nagród dla uczestników rajdu międzyosiedlowego Nordic Walking.
– Konkurs historyczny.
– Koncert zespołu De Silvers (klimaty śląskie).
– Zabawa taneczna z DJ.

22.00 Zakończenie imprezy.

Imprezy towarzyszące (poza sceniczne):

– 14.00-17.00 – Straż Miejska: znakowanie rowerów, mapa edukacyjna dla dzieci w formie zabawy, elementy pierwszej pomocy, auto gogle.
– 11.00-14.00 – Gry, konkursy sportowe na boisku przy ul. Sadowej.
– 14.30- 16.00  – Rajd Nordic Walking (regulamin – > kliknij aby się zapoznać)  wspólnie z mieszkańcami osiedla Łabędy, Ostropa, Zatorze, Śródmieście. Zbiórka i rejestracja od godz. 14.30-15.00 za restauracją od strony Parku Szwajcaria.

Atrakcje dla dzieci (bezpłatne):

– Wipe-out hipcio od lat 7,
– Zjeżdżalnia gigant Titanic od lat 4,
– Zamek dmuchany Pszczoła do max 8 lat.

Atrakcje płatne:

Eurobungee: 4 stanowiska od min. 3 lat, wata cukrowa, popcorn, balony, strzelnica.

Inne:

– UM Wydział Ochrony Środowiska (walka ze smogiem),
– Stowarzyszenie Czyste Powietrze (quizy z nagrodami),
– Producent kotłów nowej generacji,
– Rehamedica (porady, rehabilitacja),

Festyn zorganizowany przez Radę Osiedla Stare Gliwice ze środków finansowanych z budżetu Miasta Gliwice z udziałem sponsorów: Spółdzielnia Mieszkaniowa , Stowarzyszenie Czyste Gliwice oraz następujące firmy: Grupa PSB, Matbud , Tekla, Agum Pol, Skoda Import.

Serdecznie zapraszamy!

30 sierpnia 2018   12:29

Zapraszamy na Piknik Seniora!

Serdecznie zapraszamy seniorki i seniorów z całymi rodzinami na Piknik Seniora, który odbędzie się w dniu 1 września 2018 roku w Parku Chopina w pobliżu Palmiarni Miejskiej. Zbiórka o godz. 13.15 przy Urzędzie Miasta Gliwice.

Ok. godz. 13.30 wyrusza główną ulicą miasta i aleją Przyjaźni w kierunku Parku Chopina barwny korowód z piosenkami, a od godz. 14.00 do 19 .00 występy artystyczne, liczne atrakcje i wspólna zabawa dla seniorów i ich rodzin.

Wstęp wolny.

 


Witaj na stronie Rady Osiedla Stare Gliwice!

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi działami oraz kontaktu z nami.

©2018 Rada Osiedla Stare Gliwice