9 września 2019   22:01

Budżet Obywatelski 2020

Od 2 do 23 września można głosować na projekty zaproponowane przez mieszkańców w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Każdy mieszkaniec Gliwic może oddać maksymalnie dwa głosy, z czego jeden głos na projekt w dowolnej dzielnicy i jeden głos na projekt ogólnomiejski – na dwóch oddzielnych formularzach.

Głosowanie jest prowadzone w formie papierowej oraz w formie elektronicznej.

Więcej informacji na stronie :

https://gliwice.eu/gliwicki-budzet-obywatelski

 

28 sierpnia 2019   14:01

Rada Dzielnicy Stare Gliwice i Spółdzielnia Mieszkaniowa Stare Gliwice zapraszają  wszystkich małych i dużych, starszych i młodszych na festyn rodzinny, który odbędzie się 14 września 2019 roku (sobota) od godz. 15:00 do 22.00 na placu za przychodnią Euromedical ul Szafirowa 18. Festyn  będzie obfitował w wiele atrakcji m.in.: dmuchany plac zabaw, ścianka wspinaczkowa, gry, zabawy, upominki dla dzieci oraz konkurencje dla dorosłych, gastronomię, animacje dla dzieci i dorosłych, wieczorną zabawa taneczną i wiele, wiele więcej.

Organizatorzy planują zorganizować imprezę obfitującą w atrakcje dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. Chcemy, aby w tym dniu wszystkie dzieci miały zapewnioną moc atrakcji, ale także mogły się cieszyć słodyczami, napojami  oraz wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Życzymy wszystkim, aby dzień spędzony na wspólnych zabawach z rodzicami czy rywalizacja w konkursach między dziećmi były niezapomnianą przygodą 🙂

 

15 sierpnia 2019   12:37

Święto Wojska Polskiego zajmuje w naszej narodowej tradycji wyjątkowo ważne miejsce. Mundur żołnierza zawsze budził i będzie budzić ogromny szacunek.

Z okazji Święta Wojska Polskiego, składamy wszystkim żołnierzom, w tym kombatantom R.P. swoje uznanie nie tylko dla patriotycznej postawy, odwagi i bohaterstwa, ale również za aktywne działania na rzecz przekazywania młodym pokoleniom wiedzy o przeszłości naszej Ojczyzny. Dziękując Państwu za służbę, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Żołnierska służba Ojczyźnie i społeczeństwu jest jedną z najtrudniejszych oraz najbardziej odpowiedzialnych. Jest to także ogromny zaszczyt. W tym wyjątkowym dniu serdecznie życzymy sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Rada Dzielnicy Stare Gliwice

 

6 sierpnia 2019   15:11

Zawiadomienie

Informuje iż dnia 9 sierpnia o godz 18.30 odbędzie się spotkanie członków Rady Dzielnicy Stare Gliwice w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 13 przy ul Rubinowa 16a

 

Agenda :
1. Otwarcie zebrania przez Przewodniczącą Rady Dzielnicy.
2. Wybór protokolanta.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniego zebrania.
4. Przyjęcie porządku obrad.
5. Sprawozdanie z pracy Zarządu Rady Dzielnicy w okresie pomiędzy zebraniami RD.
6. Przyjęcie przygotowanych uchwał przez Zarząd.
7. Omówienie spraw zgłaszanych przez mieszkańców i radnych dzielnicy.
8. Omówienie planowanych imprez osiedlowych.
9. Omówienie Budżetu Obywatelskiego na rok 2020
10. Ustalenie terminu kolejnego zebrania Rady Dzielnicy.
11. Wolne wnioski i sprawy bieżące.

20 czerwca 2019   14:52

Informuję, że w okresie wakacyjnym mieszkańcy naszej dzielnicy mają możliwość gry w  siatkówkę plażową. Zajęcia te odbywać się będą w ramach projektu Stare Gliwice aktywne. Boiska znajdują się w Łabędach ul. Kanałowa. Zapisy drogą elektroniczną. Krzysztof.bochenek@piast.gliwice.pl  Każdorazowo możliwość gry należy  konsultować z koordynatorem Kamilem Gonsior. Telefon do koordynatora i terminy gry na załączonym zdjęciu.

11 czerwca 2019   23:26

Wybiegajmy Mistrzostwa 15 czerwca godz 11.00

Rada Dzielnicy Stare Gliwice wraz z Fundacją SONI zaprasza na charytatywny bieg i marsz Nordic Walking „Wybiegajmy Mistrzostwa ” . Podczas wydarzenia zbierane będą datki na rzecz młodych sportowców z zespołem Downa którzy stoją przed szansą wzięcia udziału w Mistrzostwach Europy w pływaniu.

Mistrzostwa te odbędą się na Sardynii.

Jednym z tych młodych wspaniałych sportowców jest Kuba Muszyński z Gliwic.

Każdy z nas może pomóc.

Każdy może wziąć udział. Nie musisz być bardziej lub mniej wyczynowym sportowcem.

Wystarczy że przejdziesz z nami 2.5 km trasę lub jeżeli czujesz się na siłach pokonasz 7 km trasy.

Aby uczestniczyć w naszym biegu lub marszu Nordic Walking należy zgłosić swój udział  https://evenea.pl/imprezy/sport-i-rekreacja/gliwice/wybiegajmy-mistrzostwa-226682/

W miarę wolnych miejsc będzie też możliwość zapisania się w dniu biegu.

Aby móc uczestniczyć w biegu będzie trzeba zasilić puszkę Fundacji SONI kwotą minimum 20 zł.

Bieg/marsz będzie odbywał się bez pomiaru czasu .

Start 15 czerwca  godzina 11.00

Trasa drogą utwardzoną wśród pól .

Startujemy przy Klubie Creative przy ul.Kozielskiej

(wysokość nr 115)

Do wyboru trasa ok 2.5 km lub ok 7km.

Pomóżmy młodym sportowcom spełnić ich marzenia będąc jednocześnie aktywnym .

 

5 czerwca 2019   13:53

Piknik z okazji Dnia Dziecka

W sobotę 1 czerwca 2019 r. na terenie przy ulicy Sadowej w Gliwicach o godzinie 11.30 strzałem z działa armatniego rozpoczął się Piknik z okazji Dnia Dziecka.

Piknik był świetną okazją do spędzenia rodzinnego popołudnia i spotkania się z sąsiadami.  Dodatkowo pogoda w tym dniu dopisała  i mimo wiosennej pory była prawdziwie letnia.

W programie imprezy nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy mieli  możliwość zagrać w turnieju piłki nożnej, mogli zagrać w ping ponga, wziąć udział w konkursach m.in. Przeciągania liny. Dla dzieci przygotowane były animacje i konkursy sprawnościowe, taneczne, muzyczne oraz  malowanie buziek farbami. Atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia oraz dmuchany zamek.

Na sam koniec był pokaz psich piękności 🙂

4 czerwca 2019   10:50

Zawiadomienie 📣

 

Informyjemy iż dnia 6 czerwca 2019 roku o godz 18.00 odbędzie się spotkanie Rady Dzielnicy Stare Gliwice z mieszkańcami w stołówce szkolej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 przy ul Rubinowej 16a.

Serdecznie Wszystkich Państwa Zapraszamy 🙂

18 maja 2019   01:26

Pierwsze posiedzenie Rady Dzielnicy Stare Gliwice

Pierwsze posiedzenie Rady Dzielnicy Stare Gliwice odbyło się 25 kwietnia o godz. 16.00 w sali 141 Urzędu Miejskiego.

Zwołał je Andrzej Karasiński – Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej dla przeprowadzenia wyborów do Rad Osiedli w Gliwicach.

Skład Rady Dzielnicy w kadencji 2019-2024:

 1. Bala Agnieszka
 2. Ciesielski Edward
 3. Drzewiecka Julita – Wiceprzewodnicząca Zarządu Dzielnicy
 4. Gabriel Mirosław  
 5. Haba-Wysocka Maria
 6. Laskowski Sebastian – Wiceprzewodniczący Zarządu Dzielnicy
 7. Lukaj Małgorzata  – Przewodnicząca Rady Dzielnicy
 8. Magda Cezary   
 9. Mika Agnieszka  
 10. Mirocha Marcin 
 11. Porębska Agnieszka  
 12. Sieja Sebastian   
 13. Tomaszewski Cezary – Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy
 14. Urban Andrzej   
 15. Zając Michał – Przewodniczący Zarządu Dzielnicy

Zarząd Dzielnicy:

 • Michał Zając – Przewodniczący Zarządu
 • Sebastian Laskowski – Wiceprzewodniczący Zarządu
 • Julita Drzewiecka – Wiceprzewodnicząca Zarządu

 

Zwracamy Państwa uwagę na zmianę nazewnictwa – Rada Osiedla Stare Gliwice zmieniła nazwę na Rada Dzielnicy Stare Gliwice.

16 kwietnia 2019   10:30

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Z chwilą upływającej kadencji w imieniu Zarządu Rady Osiedla Stare Gliwice składam wszystkim Mieszkańcom Naszego Osiedla oraz Członkom Rady Osiedla życzenia zdrowych, spokojnych i słonecznych Świąt Wielkanocnych. Niech ten czas wielkanocny pozwoli Wam oderwać się od codziennej bieganiny, zasiąść przy świątecznym stole i spędzić radosny czas w gronie bliskich.

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice

16 kwietnia 2019   10:04

Zbiórka śmieci w lesie Dąbrowa.

Godna naśladowania jest inicjatywa Klubu Seniora AS promowana przez RO pod hasłem „Dbaj o czystość lasów”. W ubiegłą sobotę grupa aktywnych Seniorów naszego osiedla zbierała śmieci w lesie Dąbrowa, efekt utrwalono na załączonym zdjęciu. Jest to dobra propozycja dla nowego Zarządu Osiedla aby takie akcje promować i rozpowszechniać wśród innych mieszkańców i w ten sposób edukować dzieci i młodzież.

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.

3 kwietnia 2019   12:55

Przedstawienia teatralne dla przedszkolaków – podziękowania!

W odpowiedzi na podjętą inicjatywę Rady Osiedla Stare Gliwice, która wspólnie z Towarzystwem „Czyste Gliwice” współfinansowała i zorganizowała spektakl Szarość Bałwanków w wykonaniu Teatru Lalek Marka Żyły, w załączeniu publikujemy podziękowania z Przedszkola Tęczowa Kraina FILOMATY. Szczegóły w załączonym piśmie -> kliknij aby się zapoznać

 

 

1 kwietnia 2019   15:52

Przywłaszczenie mienia będącego w gestii RO c.d. – Informacja dla mieszkańców.

Jak wcześniej Państwa informowaliśmy obecny Zarząd RO złożył w ubiegłym roku  wniosek  do Prokuratury  w sprawie przywłaszczonego mienia publicznego o łącznej wartości 7’654.79 PLN. W wyniku dochodzenia prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Gliwice odzyskano  zestaw nagłośnieniowy (o wartości ewidencyjnej 2’299,01 zł).

Niestety, do tej pory nie udało się odzyskać utraconego sprzętu ani równowartości mienia pomimo, że są liczni świadkowie (dowód w załączeniu-> kliknij tutaj…).

W odpowiedzi na nasze monity otrzymaliśmy odpowiedź z UM od Pani Naczelnik Biura Rady Miasta cytuję:

„ powództwo Miasta Gliwice przeciwko p. Andrzejowi Urbanowi w postępowaniu upominawczym o zapłatę równowartości utraconego mienia (laptopu) zostało oddalone przez Sąd Rejonowy w Gliwicach,

 • laptop nie został zwrócony,
 • nie odzyskano równowartości mienia.”

Skuteczność działań w ww. sprawie można jedynie poddać ocenie mieszkańców i skomentować „Państwowe, czyli niczyje”.


Witaj na stronie Rady Dzielnicy Stare Gliwice!

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi działami oraz kontaktu z nami.

©2019 Rada Dzielnicy Stare Gliwice