20 czerwca 2019   14:52

Informuję, że w okresie wakacyjnym mieszkańcy naszej dzielnicy mają możliwość gry w  siatkówkę plażową. Zajęcia te odbywać się będą w ramach projektu Stare Gliwice aktywne. Boiska znajdują się w Łabędach ul. Kanałowa. Zapisy drogą elektroniczną. Krzysztof.bochenek@piast.gliwice.pl  Każdorazowo możliwość gry należy  konsultować z koordynatorem Kamilem Gonsior. Telefon do koordynatora i terminy gry na załączonym zdjęciu.

11 czerwca 2019   23:26

Wybiegajmy Mistrzostwa 15 czerwca godz 11.00

Rada Dzielnicy Stare Gliwice wraz z Fundacją SONI zaprasza na charytatywny bieg i marsz Nordic Walking „Wybiegajmy Mistrzostwa ” . Podczas wydarzenia zbierane będą datki na rzecz młodych sportowców z zespołem Downa którzy stoją przed szansą wzięcia udziału w Mistrzostwach Europy w pływaniu.

Mistrzostwa te odbędą się na Sardynii.

Jednym z tych młodych wspaniałych sportowców jest Kuba Muszyński z Gliwic.

Każdy z nas może pomóc.

Każdy może wziąć udział. Nie musisz być bardziej lub mniej wyczynowym sportowcem.

Wystarczy że przejdziesz z nami 2.5 km trasę lub jeżeli czujesz się na siłach pokonasz 7 km trasy.

Aby uczestniczyć w naszym biegu lub marszu Nordic Walking należy zgłosić swój udział  https://evenea.pl/imprezy/sport-i-rekreacja/gliwice/wybiegajmy-mistrzostwa-226682/

W miarę wolnych miejsc będzie też możliwość zapisania się w dniu biegu.

Aby móc uczestniczyć w biegu będzie trzeba zasilić puszkę Fundacji SONI kwotą minimum 20 zł.

Bieg/marsz będzie odbywał się bez pomiaru czasu .

Start 15 czerwca  godzina 11.00

Trasa drogą utwardzoną wśród pól .

Startujemy przy Klubie Creative przy ul.Kozielskiej

(wysokość nr 115)

Do wyboru trasa ok 2.5 km lub ok 7km.

Pomóżmy młodym sportowcom spełnić ich marzenia będąc jednocześnie aktywnym .

 

5 czerwca 2019   13:53

Piknik z okazji Dnia Dziecka

W sobotę 1 czerwca 2019 r. na terenie przy ulicy Sadowej w Gliwicach o godzinie 11.30 strzałem z działa armatniego rozpoczął się Piknik z okazji Dnia Dziecka.

Piknik był świetną okazją do spędzenia rodzinnego popołudnia i spotkania się z sąsiadami.  Dodatkowo pogoda w tym dniu dopisała  i mimo wiosennej pory była prawdziwie letnia.

W programie imprezy nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy mieli  możliwość zagrać w turnieju piłki nożnej, mogli zagrać w ping ponga, wziąć udział w konkursach m.in. Przeciągania liny. Dla dzieci przygotowane były animacje i konkursy sprawnościowe, taneczne, muzyczne oraz  malowanie buziek farbami. Atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia oraz dmuchany zamek.

Na sam koniec był pokaz psich piękności 🙂

4 czerwca 2019   10:50

Zawiadomienie 📣

 

Informyjemy iż dnia 6 czerwca 2019 roku o godz 18.00 odbędzie się spotkanie Rady Dzielnicy Stare Gliwice z mieszkańcami w stołówce szkolej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 przy ul Rubinowej 16a.

Serdecznie Wszystkich Państwa Zapraszamy 🙂

18 maja 2019   01:26

Pierwsze posiedzenie Rady Dzielnicy Stare Gliwice

Pierwsze posiedzenie Rady Dzielnicy Stare Gliwice odbyło się 25 kwietnia o godz. 16.00 w sali 141 Urzędu Miejskiego.

Zwołał je Andrzej Karasiński – Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej dla przeprowadzenia wyborów do Rad Osiedli w Gliwicach.

Skład Rady Dzielnicy w kadencji 2019-2024:

 1. Bala Agnieszka
 2. Ciesielski Edward
 3. Drzewiecka Julita – Wiceprzewodnicząca Zarządu Dzielnicy
 4. Gabriel Mirosław  
 5. Haba-Wysocka Maria
 6. Laskowski Sebastian – Wiceprzewodniczący Zarządu Dzielnicy
 7. Lukaj Małgorzata  – Przewodnicząca Rady Dzielnicy
 8. Magda Cezary   
 9. Mika Agnieszka  
 10. Mirocha Marcin 
 11. Porębska Agnieszka  
 12. Sieja Sebastian   
 13. Tomaszewski Cezary – Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy
 14. Urban Andrzej   
 15. Zając Michał – Przewodniczący Zarządu Dzielnicy

Zarząd Dzielnicy:

 • Michał Zając – Przewodniczący Zarządu
 • Sebastian Laskowski – Wiceprzewodniczący Zarządu
 • Julita Drzewiecka – Wiceprzewodnicząca Zarządu

 

Zwracamy Państwa uwagę na zmianę nazewnictwa – Rada Osiedla Stare Gliwice zmieniła nazwę na Rada Dzielnicy Stare Gliwice.

16 kwietnia 2019   10:30

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Z chwilą upływającej kadencji w imieniu Zarządu Rady Osiedla Stare Gliwice składam wszystkim Mieszkańcom Naszego Osiedla oraz Członkom Rady Osiedla życzenia zdrowych, spokojnych i słonecznych Świąt Wielkanocnych. Niech ten czas wielkanocny pozwoli Wam oderwać się od codziennej bieganiny, zasiąść przy świątecznym stole i spędzić radosny czas w gronie bliskich.

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice

16 kwietnia 2019   10:04

Zbiórka śmieci w lesie Dąbrowa.

Godna naśladowania jest inicjatywa Klubu Seniora AS promowana przez RO pod hasłem „Dbaj o czystość lasów”. W ubiegłą sobotę grupa aktywnych Seniorów naszego osiedla zbierała śmieci w lesie Dąbrowa, efekt utrwalono na załączonym zdjęciu. Jest to dobra propozycja dla nowego Zarządu Osiedla aby takie akcje promować i rozpowszechniać wśród innych mieszkańców i w ten sposób edukować dzieci i młodzież.

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.

3 kwietnia 2019   12:55

Przedstawienia teatralne dla przedszkolaków – podziękowania!

W odpowiedzi na podjętą inicjatywę Rady Osiedla Stare Gliwice, która wspólnie z Towarzystwem „Czyste Gliwice” współfinansowała i zorganizowała spektakl Szarość Bałwanków w wykonaniu Teatru Lalek Marka Żyły, w załączeniu publikujemy podziękowania z Przedszkola Tęczowa Kraina FILOMATY. Szczegóły w załączonym piśmie -> kliknij aby się zapoznać

 

 

1 kwietnia 2019   15:52

Przywłaszczenie mienia będącego w gestii RO c.d. – Informacja dla mieszkańców.

Jak wcześniej Państwa informowaliśmy obecny Zarząd RO złożył w ubiegłym roku  wniosek  do Prokuratury  w sprawie przywłaszczonego mienia publicznego o łącznej wartości 7’654.79 PLN. W wyniku dochodzenia prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Gliwice odzyskano  zestaw nagłośnieniowy (o wartości ewidencyjnej 2’299,01 zł).

Niestety, do tej pory nie udało się odzyskać utraconego sprzętu ani równowartości mienia pomimo, że są liczni świadkowie (dowód w załączeniu-> kliknij tutaj…).

W odpowiedzi na nasze monity otrzymaliśmy odpowiedź z UM od Pani Naczelnik Biura Rady Miasta cytuję:

„ powództwo Miasta Gliwice przeciwko p. Andrzejowi Urbanowi w postępowaniu upominawczym o zapłatę równowartości utraconego mienia (laptopu) zostało oddalone przez Sąd Rejonowy w Gliwicach,

 • laptop nie został zwrócony,
 • nie odzyskano równowartości mienia.”

Skuteczność działań w ww. sprawie można jedynie poddać ocenie mieszkańców i skomentować „Państwowe, czyli niczyje”.

25 marca 2019   17:22

Bezpłatne zajęcia sportowe pod nazwą „Stare Gliwice Aktywne” dla mieszkańców naszej dzielnicy

Rada Osiedla Stare Gliwice zaprasza mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w zajęciach sportowych. Od miesiąca kwietnia ruszy multisportowy projekt wybrany przez Państwa w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2018 r.. Projekt uzyskał poparcie mieszkańców i będzie realizowany jako zadanie z środków finansowych UM z puli środków dla tzw. aktywnych. Tylko i wyłącznie zajęcie 3-go miejsca w rankingu aktywnych osiedli pozwoliło nam pozyskać dodatkowe środki w kwocie 105 000 PLN na realizację tego przedsięwzięcia.

Udział w zajęciach będzie bezpłatny.

Zajęcia sportowe obejmować będą :

 • Piłkę nożną (2 grupy wiekowe – dzieci i młodzież),
 • Wspinaczkę (2 grupy wiekowe – dzieci i młodzież): ścianka mobilna, Stare Gliwice, ścianka stacjonarna, Hala Arena Gliwice,
 • Zajęcia z samoobrony i technik bezpiecznego upadania – judo oraz taekwondo (3 grupy wiekowe – dzieci, młodzież i dorośli),
 • Tenis stołowy (1 grupa wiekowa – dorośli),
 • Ćwiczenia wzmacniające i korygujące wady postawy- zajęcia grupowe i indywidualne (2 grupy dorosłych – kobiety i mężczyźni),
 • Siatkówkę (dorośli): poniedziałek 18-20, czwartek 18-20, ZSP 13.

Zdecydowana większość zajęć odbędzie się w Starych Gliwicach, głównie w ZSP nr 13, Przedszkolu FILOMATA oraz na boisku przy ulicy Sadowej. W najbliższych dniach opublikujemy szczegółowy harmonogram zajęć i kontakt do osób prowadzących zajęcia. Pojawią się też plakaty w naszych gablotach i na Facebook.

Możliwość kontaktu : krzysztof.bochenek@piast.gliwice.pl

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.

21 marca 2019   12:07

Gliwicki Budżet Obywatelski 2020

Od 18 marca do 1 kwietnia 2019 roku gliwiczanie mogą zgłaszać wnioski do Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W tym roku można składać wnioski na projekty ogólnomiejskie oraz na projekty dotyczące jednostek pomocniczych (zmiana nazw „osiedla” na „dzielnice”).

Zgłaszane projekty inwestycyjne i remontowe mogą dotyczyć wyłącznie nieruchomości będących własnością miasta Gliwice i pozostających w jego władaniu. Do zgłaszania projektów ogólnomiejskich uprawnieni są mieszkańcy Gliwic i wymagana lista z podpisami min. 150 mieszkańców. Do zgłaszania projektów dzielnicowych uprawnieni są mieszkańcy poszczególnych dzielnic i nie jest wymagana lista z podpisami mieszkańców. Każdy uprawniony do głosowania może oddać maksymalnie dwa głosy, z czego jeden na projekt ogólnomiejski i jeden na projekt w dowolnej dzielnicy.

Na projekt ogólnomiejski zaplanowano kwotę 400’000 PLN, a na projekt dla naszej Dzielnicy Stare Gliwice przewidziana jest kwota 243’000 PLN. Dodatkowe środki można pozyskać z puli dla tzw. aktywnych przy minimalnej liczbie głosów 653.

Zachęcam mieszkańców do składania wniosków w szczególności osoby młode, zgłaszające potrzeby inwestycji w place zabaw, czy inne zajęcia sportowe związane z najmłodszym pokoleniem naszego osiedla. Każdy z Państwa może bez żadnej listy poparcia zgłosić własny projekt.

Szczegóły i zasady opisane są w uchwale RM -> kliknij aby się zapoznać oraz Zarządzeniu -> kliknij aby się zapoznać.

Danuta Gąsior – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.

18 marca 2019   15:47

Przedstawienia teatralne dla przedszkolaków – Teatrzyk „Szarość Bałwanków” – zapraszamy!

Rada Osiedla Stare Gliwice wspólnie ze Stowarzyszeniem „Czyste Gliwice” zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na Teatr Lalek Marka Żyły, który zaprezentuje w czterech przedszkolach na terenie osiedla Stare Gliwice pięć przedstawień o charakterze edukacyjnym –ekologicznym.

Zmieniająca się dekoracja, gadające bałwany, dym z kominów, a dodatkowo elementy interaktywne z widownią, pozwolą dzieciom wpływać na historię i akcję spektaklu. Zaś po zakończonym spektaklu, widzowie mogą spotkać się z bohaterami przedstawienia bezpośrednio – spróbować animować lalki, zobaczyć dekoracje itp.

Przedstawienia odbędą się w następujących terminach :

 • w dniu 25.03.2019 r. (pn.) o godz. 9.30 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13 ul. Łabędzka 19.
 • w dniu 25.03.2019 r. (pn.) o godz. 13.00 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13 ul. Koralowa 3.
 • w dniu 26.03.2019 r. (wt.) o godz. 9.30 (młodsza grupa) i 10.30 (starsza grupa)– Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13 ul. Rubinowa 16A w Atrium.
 • w dniu 29.03.2019 r. (pt.) o godz. 10.00 – Przedszkole Tęczowa Kraina Filomaty ul. Wiejska 49.

Przedstawienia finansowane są po 50% przez Radę Osiedla Stare Gliwice oraz Stowarzyszenie „Czyste Gliwice”.

Danuta Gąsior –Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.

8 marca 2019   09:49

Nieuprawnione podszywanie się pod Radę Osiedla Stare Gliwice na Facebooku przez A. Urbana- informacja dla mieszkańców

Od dwóch lat Pan Andrzej Urban wykorzystuje profil Rady Osiedla Stare Gliwice na Facebooku do kreowania własnego wizerunku i deprecjonowania działań Rady Osiedla. Komentarze mieszkańców podważające publikowane kłamstwa i niewygodne dla autora są natychmiast usuwane. Sekretarz Miasta Pan Andrzej Karasiński dwukrotnie zwracał uwagę na nieuprawnione wykorzystywanie loga i nazwy Rady Osiedla Stare Gliwice. Mam nadzieję, że wytyczne Sekretarza Miasta w końcu odniosą skutek. W załączeniu dokumenty źródłowe dotyczące powyższej sprawy.

Szczegóły w załączonych plikach:

Danuta Gąsior –Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Gliwice.


Witaj na stronie Rady Dzielnicy Stare Gliwice!

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi działami oraz kontaktu z nami.

©2019 Rada Dzielnicy Stare Gliwice